مجری ، مشاور و متخصص پوشش های صنعتی ، حفاظتی و ضدخوردگی

متخصص پوشش های تفلون صنعتی PTFE و پوشش های نچسب

تفلون پیچ

پیچ و مهره تفلونی

نویسنده: iransite iransite/یکشنبه, 24 فروردین,1399/دسته ها: مقالات

رتبه بندی این مطلب:
5.0


تفلن پیچ در بسیاری از اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارآیی بالایی را ارائه می‌دهد. هر کدام از  تفلن پیچ دارای عمر مفید مخصوص به خود هستند و این عمر مفید در برخی از انواع پیچ و مهره مانند تفلون بسیار بالاتر از مدل‌های دیگر است که آنها را برای انواع مختلف اتصالات مناسب کرده و در صنعت از این اتصال دهنده‌ها به فراوانی استفاده می‌شود.
استفاده از مواد اولیه باکیفیت تفلن پیچ باعث خواهد شد عمر مفید محصول تولیدی کارخانه بالا رود و صنایع هزینه‌های کمتری را برای نگهداری و تعمیر و سرویس دستگاه‌ها مصرف کنند که در نهایت این هزینه‌های مصرف نشده، به نفع کارگاه و یا کارخانه شود. هزینه اولیه تفلن پیچ در زمان انتخاب قطعات با نیاز کمتر به تعمیر جبران خواهد شد و شاید صرفه جویی بهتری هم در طول زمان در پی خواهد داشت.  
در هر زمان مهندسان و طراحان در ساخت و طراحی سازه‌ها و دستگاه‌ها در مورد جنس قطعات و مدتی که این قطعات می‌توانند بدون خوردگی و یا تغییر شکل و ساختار کارکنند، محاسبات گسترده‌ای را انجام می‌دهند. هر کدام از قطعات و اتصال دهنده‌ها در صورتی که دارای ساختار ضعیفی باشند و نتوانند طبق محاسبات کارآیی داشته باشند، زودتر از موعد مقرر خراب شده و این خرابی باعث خواهد شد به دیگر بخش‌ها آسیب وارد شده و نتوانند به طور کامل کارآیی داشته باشند. از طرف دیگر تفلن پیچ نقش کلیدی در بسیاری از ماشین آلات دارد و بهره بردن از پیچ و مهره باکیفیت باعث می‌شود طول عمر دستگاه بالا رود و از خطرات ناشی از عملکرد بد و ضعیف دستگاه‌ها کاسته شود. 

تفلن پیچ


پیچ و مهره تفلونی


در ساخت تفلن پیچ انواع مختلف روش‌ها و تکنولوژی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از آنها پوشش دادن پیچ و مهره با روکشی از جنس تفلون است. این پوشش مقاومت کلی پیچ و مهره را افزایش داده و در مقابل عوامل مختلف محیطی و کاری که این قطعات با آنها مواجه می‌شوند، دوام زیادتری خواهند داشت. یکی از عواملی که بر روی اکثر پیچ و مهره‌ها اثر مخرب می‌گذارد، رطوب محیط است. رطوبت بر روی قطعات و پیچ و مهره‌های آهنی تاثیر خورندگی داشته و باعث تشکیل زنگ بر روی آنها شده و این زنگ زدگی هم مقاومت قطعه را کاهش می‌دهد و هم در صورتی که در نقاط متحرک از آنها استفاده شود، کارآیی سیستم را پایین خواهند آورد. در صورت استفاده از پیچ و مهره تفلونی این اتفاق نخواهد افتاد و هیچ گاه زنگ نخواهند زد. 
از دیگر تاثیراتی که روکش تفلون بر روی پیچ و مهره می‌گذارد، افزایش مقاومت این قطعات است. این قطعات مقاومتی بسیار بیشتر از قطعات بدون پوشش تفلون دارند و در برابر فشارهای وارده تحمل بالایی خواهند داشت. اتصال دهنده‌های دیگر مانند آنهایی که دارای پوشش گالوانیزه هستند به راحتی در برابر اعمال فشار شکسته می‌شوند. این تحمل فشار بالا باعث خواهد شد در زمان طراحی ماشین آلات، از وزن کلی سازه به مقدار زیادی کاسته شود و در نتیجه کارآیی بالاتری ایجاد شود.

تفلون استاد


کار با اتصال دهنده‌هایی که دارای تفلون استاد هستند بسیار ساده‌تر از انواع دیگر اتصال دهنده‌ها خواهد بود. این پیچ و مهره‌ها به آسانی سفت شده و مقاومت سطحی کمی دارند. از طرف دیگر می‌توان از این اتصال دهنده‌ها در ماشین آلاتی که در دمای بالا کار می‌کنند، استفاده کرد. تفلون استاد به راحتی در دماهای بالا دوام می‌آورند و تغییری در شکل و خاصیت آنها اتفاق نمی‌افتد. استفاده از قطعات و اتصال دهنده‌های باکیفیت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کارآیی بهتر ماشین آلات، دوام بالاتر و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر خواهد شد. این مزایا باعث شده استفاده از این پیچ و مهره‌های دارای تفلون استاد در بسیاری از محصولات مرغوب گسترش پیدا کند و مورد استقبال مهندسین و کارخانه داران قرار بگیرد.

Print

تعداد نمایش ها (0)/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

آدرس کارخانه

تهران ، بزرگراه امام رضا ، شریف آباد ، شهرک صنعتی عباس‌آباد ، خیابان یازدهم ، پلاک 752

تلفن های تماس:

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما